تاریخ ایران باستان...

به گذشته بازگردید... به آن چه که به آن تعلق دارید... به ایران باستان... "استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر نام و آدرس منبع مجاز است" .:عبارات بنفش رنگ، لینکی به مطلبی دیگر در رابطه با آن عبارت است:.


   

نگاشته شده توسط : مهیار ، در ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٥ آبان ۱۳۸٩

همان طور که اطلاع دارید با ... شدن پرشین پتیشن، دیگر لوگوی حمایتی این تارنما جهت حمایت از خلیج فارس که تاکنون در هزاران هزار تارنگار و تارنما به نمایش گذاشته میشد در هیچ جایی برای شناسه های ایرانی به نمایش در نمی آید. به همین جهت و از آنجایی که احتمالا ... شدن پرشین پتیشن ارتباطی به این لوگو نداشته است، تارنگار تاریخ ایران باستان کد این لوگو را با استفاده از همان تصویر پیشین و همان متن ساخته است و در اختیار همگان قرار میدهد تا حذف لوگوی پرشین پتیشن خودنمایی نکند.

در اینجا پیشاپیش از پرشین پتیشن و پرشین وبلاگ که نخستین ارائه دهنده های این لوگو بوده اند سپاسگذاری میکنم.

 

      لوگوی حمایت از خلیج فارس در سمت راست                  لوگوی حمایت از خلیج فارس در سمت چپ

    برای دریافت کدهای حمایت از خلیج فارس روی این جمله کلیک کنید

 
دسته بندی شده در: :تاریخچه خلیج پارس و دسته بندی شده در: :دانستنی هایی از شکوه ایران باستان و دسته بندی شده در: :دانلود
نگاشته شده توسط : مهیار ، در ساعت ۱٢:۱۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٤ آبان ۱۳۸٩

هیچی! همین! کافیه شما از پرشین وبلاگ (Persianweblog.com) وارد بخش لوگوهای حمایتی و بخش خلیج فارس بشید! میبینید که منظورم از تیتر این مطلب چیه!!

البته این اتفاق برای پرشین پتیشن افتاده که اینطوری شده!

راستش رو بخواین از هر ترفندی استفاده کردم تا بلکه دوباره این لوگو رو برگردونم که نشد. چون پرشین پتیشن به کلی در دسترس نیست کدش اجرا نمیشه. تونستم مربع لوگو رو بیارم، حتی نوشته "خلیج فارس همیشه فارس میماند" هم اومد، اما تصویرش که اصلش بود پیدا نبود!
دسته بندی شده در: :تاریخچه خلیج پارس
نگاشته شده توسط : مهیار ، در ساعت ۱:٢۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٠ آبان ۱۳۸٩

١:

*عهدنامه ننگین ترکمنچای امسال به اتمام میرسد مگر اینکه آقای ... بخواهد آن را تمدید کند.

*امروز عهدنامه ترکمنچای 100 ساله شد.

*راستی میدونین عهدنامه ترکمنچای امسال به اتمام میرسه.

*جداگشته ها! بازگشتتان به موطن اصلیتان را گرامی میداریم.

٢:

*هفتم آبان، سالروز تولد کوروش کبیر، بزرگمرد تاریخ ایران گرامی باد.

*امروز ٧ آبان سالروز تولد کوروش کبیر بود. این روز بزرگ بر شما مبارک.

*فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی دفن کنند تا اجزای بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهند؛ ٧ آبان، روز تولد کورش بزرگ بر شما خجسته باد.

 

این روزها، باز هم سوژه هایی خنده دار در اینترنت و رسانه های دیگر منتشر شده است که برخی ها بدون اطلاع از منبع و یا حتی صحت آن اقدام به انتشارشان آن هم در حد وسیع میکنند. گاهی برخی وبلاگنویسان وقتی یه سوژه ای داغ در وبلاگ ها یا وبسایت ها و فروم ها برخورد میکنند بلافاصله آن را بدون هیچ تغییر و یا مطالعه ای در وبلاگ خود کپی میکنند. شایسته است که این افراد اگر قصد انتشار مطالبی از این دست را دارند حداقل کمی از وقت خود را صرف تحقیق درباره صحت این مطالب که گاهی بسیار مهم و حیاتی هم هستند کنند و بدون اطمینان سخنی را منتشر نکنند.

توضیح مورد ١:

اخیرا اگر در برخی وبلاگ ها و فروم ها و حتی وبسایت های ایرانی گشتی زده باشید، حتما جمله های بالا (١) را دیده اید. این افراد بیان کرده اند که به یکصدمین سالگرد امضای قرارداد ننگین ترکمنچای نزدیک میشویم و با پایان پذیرفتن صد سال و به سرآمدن انقضای این قرارداد، مناطق جداشده از ایران باید به خاک ایران بازگردند.

جالب است که افرادی که این مطالب را بیان کرده اند، متن کامل قرارداد ترکمنچای را نیز در مطلب خود قرار داده اند تا سندی شود برای گفته هایشان؛ البته بدون آن که حتی یک خط از این متن را بخوانند!!!!!

پیش از هر چیز لازم است این را بدانید که قرارداد ترکمنچای در سال ١٨٢٨میلادی به امضا رسید و هم اکنون در سال ٢٠١٠میلادی قرار داریم. بنابراین امسال یکصد و هشتاد و دومین سالگرد امضای قرارداد ترکمنچای است!!! به علاوه این که در سال ١٩١۵میلادی دولت صمصام السلطنه این قرارداد را فسخ کرد و امروز قراردادی باقی نمانده که بخواهد به پایان برسد!! در ضمن در هیچ کجای این متن سخنی از یکصد سال به میان نیامده است.

برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به:

"عهدنامه ترکمنچای" در ویکیپدیای پارسی

متن کامل عهدنامه ترکمنچای

 

توضیح مورد ٢:

باز هم برخی رسانه، باز هم وبلاگنویسان غیرحرفه ای، باز هم انتشار مطالب اشتباه و تحریف تاریخ!!

افرادی که روز هفتم آبان را سالروز تولد کوروش بزرگ بیان کرده اند، هیچ اشاره ای به کتیبه یا نوشته ای تاریخی که از آن روز تولد کوروش را برداشت کرده اند ندارند. دوستان لازم است بدانند که تنها در مورد سال تولد کوروش کتیبه هایی در دست است که از آنها سال ۵٧۶پیش از میلاد استنباط میشود و در هیچ کجای تاریخ روز تولد کوروش بیان نشده است. اگر این افراد منبع موثقی در اختیار دارند خوشحال میشوم که بدانم.

روز هفتم آبان که توسط سازمان ملل متحد به نام روز جهانی کوروش نام گذاری شده، سالروز صدور نخستین فرمان آزادی نوع بشر (حقوق بشر) جهان توسط کوروش بزرگ و پس از فتح بابل است.

برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به:

پست سال گذشته همین تارنگار درباره روز جهانی کوروش بزرگ

 

*سرزمین پارس (پرشیا): اگر می خواهیم تاریخ ایران را به جهانیان، بزرگ بنمایانیم، شایسته است که حقایقش را بازگو کنیم*

SarzaminePersia.Persianblog.IR
دسته بندی شده در: :تحریف تاریخ و دسته بندی شده در: :دانستنی هایی از شکوه ایران باستان و دسته بندی شده در: :متفرقه