تاریخ ایران باستان...

به گذشته بازگردید... به آن چه که به آن تعلق دارید... به ایران باستان... "استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر نام و آدرس منبع مجاز است" .:عبارات بنفش رنگ، لینکی به مطلبی دیگر در رابطه با آن عبارت است:.


   

نگاشته شده توسط : مهیار ، در ساعت ۳:٠٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸٩

    ساخت فیلم کوروش کبیر .:SarzaminePersia.Persianblog.IR:.

مرحله‌ نخست کار روی پروژه‌ سینمایی «کوروش کبیر» با انتخاب مسعود جعفری جوزانی به عنوان کارگردان این پروژه بین​المللی آغاز شد.

به گزارش خبرآنلاین، علی معلم، تهیه‌کننده‌ این فیلم سینمایی در این زمینه گفت: «شخصیت کوروش از جهت جایگاه تاریخی و ملی، پایه‌گذاری امپراتوری چند ملیتی و بزرگ جهان، بنیانگذاری حقوق بشر و احترام به ادیان ششصد سال پیش از میلاد، زمانه‌ای که هنوز در جهان بحث حقوق بشر حضور اولیه هم نداشت، پذیرش این شخصیت تاریخی از جانب ادیان الهی، به خصوص ذکر این شخصیت در قرآن کریم با عنوان ذوالقرنین، در شرایط امروز جهان که قدرت‌های بزرگ و بی‌تاریخ درصدد نفی جایگاه ایران در معادلات جهانی هستند، بسیار حائز اهمیت است.»

او ادامه داد: «از این رو اقدام برای ساخت این پروژه‌ ملی که از مرحله‌ نخست به توان یکایک ایرانیان و دست‌اندرکاران و متخصصان شریف سینمای ایران متکی خواهد بود در دستور کار قرار گرفت.»

معلم افزود: «مسعود جعفری جوزانی کارگردان برجسته‌ ایرانی که در سالیان گذشته از ابتدای دهه‌ 60 تا امروز جایگاه ویژه‌ای در آثار متعدد خود از «جاده‌های سرد» و «شیر سنگی» تا مجموعه‌ عظیم «در چشم باد» در سینمای ما داشته است، گزینه شایسته‌ رهبری هنری این پروژه‌ی بزرگ است.»

معلم افزود: «به جهت حفظ اصالت این پروژه در مرحله‌ نخست قرار بر این شده که سرمایه‌گذاری روی این پروژه متکی به ایرانیان توانمند و فعال در حوزه‌ اقتصاد و دوستدار وطن انجام و مراحل سرمایه‌گذاری به صورت شفاف دنبال شود. از این رو با نظر به حجم بالای سرمایه‌ای این پروژه و لزوم وابستگی آن به سرمایه‌های خصوصی با اعلام عمومی پذیرش سرمایه‌گذاری از سوی ایرانیان پاک‌نهاد که در گوشه و کنار جهان و ایران بزرگ اسلامی علاقمند به حمایت از این اثر ملی هستند. از علاقمندان درخواست می‌کنیم با پست‌های الکترونیکی koroush@moallem.com یا alimoallem@hotmail.com تماس گرفته و نحوه‌ مشارکت خود را اعلام کنند.»

معلم افزود: «جزئیات بیشتر در مورد فیلم «کوروش کبیر» که متکی به متخصصان سینمای ایران خواهد بود و از بازیگران بین‌المللی و ایران و تکنولوژی‌های جدید در ساخت آن استفاده می‌شود در آینده در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.»

پی نوشت ١: گفتنی ست که تارنگار "تاریخ ایران باستان"  حدود یک ماه و نیم پیش از اعلام این خبر (تاریخ اعلام خبر فوق ٢١خرداد میباشد) مطلبی در همین مورد نوشته بود که در آدرس http://sarzaminepersia.persianblog.ir/post/84 موجود است و نظریات عوامل فیلم اندکی بی شباهت به درخواست های مطرح شده این وبلاگ هم نیست!

پی نوشت 2: امیدواریم این فیلم با جنبه های زیبایی ساخته شود تا بتوان آن را در عرصه جهانی به نمایش گذاشت. ارزش کوروش بزرگ و سلسله هخامنشیان به قدری بالاست که هم اکنون نیز کشورهای جهان به آن ها احترام خاصی میگذارند. امید است که ساخت این فیلم کشورهای دیگر جهان را نیز تحت تاثیر قرار داده و به قدری خوب ساخته شود که دیگر کشورها رغبت خرید این فیلم را داشته باشند.

پی نوشت 3: از دوست و همراه گرامی، "yalda" که اطلاع رسانی کردن ممنونم...
دسته بندی شده در: :هخامنشیان و دسته بندی شده در: :پادشاهان ایران و دسته بندی شده در: :کوروش بزرگ و دسته بندی شده در: :جومونگ