تاریخ ایران باستان...

به گذشته بازگردید... به آن چه که به آن تعلق دارید... به ایران باستان... "استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر نام و آدرس منبع مجاز است" .:عبارات بنفش رنگ، لینکی به مطلبی دیگر در رابطه با آن عبارت است:.


   

نگاشته شده توسط : مهیار ، در ساعت ۱:٢٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢ اردیبهشت ۱۳۸٩

                              سرزمین بادها

هنوز یک سال هم از اتمام سریال تاریخی نمای کره ای "افسانه جومونگ" نمی گذرد که صداوسیما از همان شبکه ای که این سریال را پخش کرد، اقدام به پخش سریال "سرزمین بادها" و در واقع ادامه همان سریال افسانه جومونگ کرده است.
سریالی که شاید به دلیل حتی اندک تشابه فرهنگی حال حاضر بین دو کشور "ایران" و "کره جنوبی" میتواند به مرور جای خود را در دل بسیاری از مردم ایران باز کند.
در افسانه جومونگ شاهد آن بودیم که شاهزاده ای کره ای پس از تحمل رنج و سختی های بسیار به پادشاهی میرسد و سرانجام کار پادشاه ظالمی را که پدر واقعی او نبوده و جومونگ خود در سرای خانواده او بزرگ شده است را برای بنا نهادن یک امپراطوری عدالت محور از میان میبرد (حال آن که این تماما متشابه به داستان زندگی کوروش است).
در "سرزمین بادها" نوبت به نوه جومونگ رسیده تا عدالت را برپا کند و ما هم در ایران بنشینیم و به تماشای آن بنگریم که تاریخ ساختگی کره، چه عظمت و شکوهی دارد، ناآگاه به آن که "سوسانو" از "
آرتمیس" ایرانی الگوبرداری شده، "جومونگ" از "کوروش بزرگ"، و بسیاری دیگر که در فرهنگ کره ساختگی بوده و در تاریخ ما موجود میباشد.
آیا تاریخ ما به قدری عظیم نیست که بخواهیم با ساخت حتی فقط یک فیلم زیبا، صورت واقعی آن را به جهانیان بنمایانیم؟ آیا میتوان به جای خرج خرید سریال هایی امثال جومونگ و سرزمین بادها و معروف کردن بازیگران کره ای در کشورمان، هزینه ساخت یک فیلم درباره تاریخ ایران و پادشاهانی معروف در سطح جهان (مانند کوروش) را پرداخت و حتی بازیگران توانمندمان را به جهانیان شناسانید؟ آیا در عصر کنونی، این هنر و فیلم و سینما نیست که میتواند بر عقیده ها تاثیر بگذارد؟ اکنون که کشوری معاند برای خراب کردن وجهه ایران، فیلم هایی نظیر "300" را میسازد، بهتر نیست با ساخت فیلمی درباره کوروش بزرگ و عرضه آن به دنیا و مانور روی آن و خصوصا منشور حقوق بشر کوروش و برخاستن تمدن جهان از ایران، جهانیان را انگشت به دهان بگذاریم؟ آیا نمایش تخت جمشید و آرامگاه کوروش در تیتراژ پایانی فیلم احتمالی، نمیتواند گردشگران بسیاری را جذب ایران کند؟ آیا بیان آیاتی از قرآن که به ذوالقرنین (کوروش) اشاره دارد، نمیتواند مسلمانان بسیاری را جلب نظر به ایران کند؟ آیا...

SarzaminePersia.Persianblog.IR
دسته بندی شده در: :جومونگ